Mediacje Gdańsk

Mediacje sądowe i pozasądowe

Z doświadczenia wiem, że prawie każdy problem można rozwiązać na drodze mediacji.  Mediacje to skuteczna metoda rozwiązywania sporów, przede wszystkim z uwagi na dużą oszczędność czasu i pieniędzy, a także możliwość zakończenia sporu w sposób zadowalający dla obu stron.

W Gdańsku prowadzę mediacje sądowe i pozasądowe.  Spotkania mediacyjne są przeprowadzane w przyjaznej atmosferze i w dogodnych dla Państwa terminach.

Zakres mediacji:

Mediacje rodzinne

Mediacje spadkowe

Mediacje cywilne i gospodarcze

Mediacje medyczne

Mediacje pracownicze

Inne sprawy

Umów się na bezpłatną konsultację.

Mediacje sądowe i pozasądowe

Z doświadczenia wiem, że prawie każdy problem można rozwiązać na drodze mediacji.  Mediacje to skuteczna metoda rozwiązywania sporów, przede wszystkim z uwagi na dużą oszczędność czasu i pieniędzy, a także możliwość zakończenia sporu w sposób zadowalający dla obu stron.

W Gdańsku prowadzę mediacje sądowe i pozasądowe.  Spotkania mediacyjne są przeprowadzane w przyjaznej atmosferze i w dogodnych dla Państwa terminach.

Zakres mediacji:

  • Mediacje rodzinne
  • Mediacje spadkowe
  • Mediacje cywilne i gospodarcze
  • Mediacje pracownicze
  • Inne sprawy

 

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację.

Gdzie odbywają się mediacje w Gdańsku?

Mediacje sądowe i pozasądowe odbywają się w Gdańsku przy ul. Warszawskiej 96/51.

 

Z jakim problemem można zgłosić się do mediacji?

Mediacje przeprowadzam zarówno w sprawach sądowych, jak i prywatnych. Zakres spraw z jakimi można się zgłosić do mediacji jest bardzo szeroki, począwszy od spraw rodzinnych (np. rozwód, separacja, podział majątku, kontakty z dziećmi), spadkowych, cywilnych, gospodarczych, dotyczących nieruchomości aż po spory medyczne i pracownicze. Tak naprawdę większość sporów można rozwiązać za pomocą mediacji. Szczegółowy zakres mediacji znajduje się w zakładce strony "Obsługa spraw". Jedynym warunkiem przeprowadzenia mediacji jest dobrowolna zgoda na ich przeprowadzenie przez obie strony konfliktu.

 

Dlaczego zamiast iść do sądu warto wybrać mediacje?

Z roku na rok coraz więcej osób wybiera mediacje zamiast tradycyjnej drogi sądowej z kilku powodów. Po pierwsze jest to dużo szybsze rozwiązanie niż postępowanie sądowe. W wielu sprawach pierwsza rozprawa odbywa się po kilku miesiącach od daty wpływu pozwu, a biorąc pod uwagę iż przeważnie potrzebnych jest kilka rozpraw, postępowanie może trwać
latami. Mediacje są znacznie szybszym sposobem na osiągniecie porozumienia. Zdarzają się sprawy, w których porozumienie można wypracować nawet w okresie miesiąca. Przy wyborze mediacji zamiast drogi sądowej nie bez znaczenia są koszty. Koszty mediacji są nieporównywalnie niższe od kosztów związanych z przeprowadzeniem pełnego postępowania w sądzie. Nie ponosi się kosztów opłat sądowych, kosztów adwokatów, wszelkich ekspertyz itp. Mediacje są też przyjaźniejszą formą rozwiązywania konfliktu, gdzie w swobodnej, mniej stresującej i poufnej atmosferze dwie strony mogą dojść do porozumienia, które zadowoli obie strony. Dodatkowo dokument podpisany u mediatora i zatwierdzony przez Sąd ma taką samą moc jak wyrok sądowy.

 

Czy prowadzicie mediacje w zakresie spraw rodzinnych?

Jednym z obszarów, w którym udzielam pomocy są mediacje rodzinne. Są to zarówno mediacje sądowe, jak również mediacje prywatne. Mediator rodzinny prowadzi mediacje m.in w zakresie sporów dotyczących rozwodów, alimentów, podziału majątku czy kontaktów z dziećmi. Mediacje rodzinne są szybszym i tańszym rozwiązaniem niż droga sądowa. Mediacje są prowadzone na terenie Gdańska lub zdalnie.

 

Ile kosztują mediacje w Gdańsku?

Koszt mediacji zależy od rodzaju sporu i ilości spotkań mediacyjnych. Cennik mediacji sądowych i prywatnych znajdziesz na podstronie cennik. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile będzie kosztować mediacja w Twojej sprawie, zadzwoń pod numer +48 516 75 75 01 lub wypełnij formularz na stronie.

 

Czy mediacja wymaga bezpośredniego spotkania dwóch stron?

Istnieje możliwość przeprowadzenia mediacji pośrednich, w których nie dochodzi do bezpośredniego spotkania stron uczestniczących w mediacji. Jako mediator spotyka się indywidualnie z każdą osób, poznaje i przekazuje wzajemne stanowiska, a także proponuje rozwiązania, które mają doprowadzić do osiągnięcia porozumienia. Tego typu mediacje są zazwyczaj trudniejsze i zajmują więcej czasu, dlatego zawsze jeżeli to możliwe proponuję mediacje bezpośrednie. Podpisanie ugody może odbyć się również bez spotkania stron konfliktu.

 

Czy mediatora obowiązuje tajemnica mediatorska?

Jedną z zasad bezwzględnie obowiązujących w postępowaniu mediacyjnym jest zasada poufności. Oznacza to, że mediator jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji uzyskanych w czasie spotkań mediacyjnych. Obowiązkiem tym są objęte również strony postępowania mediacyjnego. Strony mogą jednak zwolnić mediatora z zachowania poufności - ustnie lub pisemnie.